Přemyslova 498/14, Ivanovice na Hané, 683 23
provozní doba po-ne 7:30 - 16:30
omitky@podlahyspisar.cz
+420 608 858 672

Sanační omítky proti vlhkosti

Jsou pórovité

Odpařují vlhkost

Vysoce prodyšné

Z

Možné použití na vlhké zdivo

Máte doma vlhké zdi? Sanační omítky jsou perfektním řešením v boji proti vlhkosti. Vlhkost zdí může způsobit nevratné poškození omítky, která následně může odpadávat, mohou vznikat plísně nebo vlhké mapy či skvrny od nahromaděných solí.

Sanační omítka je speciální druh omítky, která byla vytvořena k nanášení na zdi se zvýšenou vlhkostí. Sanační omítka má strukturu utvořenou tak, aby se z ní mohla vlhkost snadno odpařovat. Proto na povrchu sanační omítky nevzniknou neestetické mapy nebo skvrny. Sanační omítky mají objemné póry a tím se stávají omítky velmi prodyšnými.

Pokud máte vlhké zdi, počítejte s tím, že je nejprve potřeba vyřešit příčinu vlhkých zdí, zapracovat na hydroizolaci (například podřezáním zdí) a poté je velice dobrou volbou použít sanační omítku, která umožní vysušit vlhké zdivo. Samotná aplikace sanační omítky nevyřeší problém, zprvu může vypadat, že je po problému, ale pokud se do stěny bude voda a soli dostávat stále, póry v sanační omítce se ucpou a přestane být funkční.

Další typy omítek, které realizujeme

Štukové omítky

Jde o klasiku, která je velice oblíbená mezi zákazníky, dobrý poměr cena/výkon.

Stěrkové omítky

Skvěle hladká a krísné linie. Stěrka se používá i ke spárování a vyhodou je možnost ji brousit.

Sádrové omítky

Vhodná především do interiéru. Můžete si vybrat zrnitost nebo absolutní hladkost. Sádra má dobrý vliv na vlhkost v místnosti.